Almanyada şirket kurmak

Dünyanın ne gelişmiş ekonomik yapılarından biri olan Almanya, Türkiye için de önemli bir dış ticaret ortağı durumundadır. İhracatçılar için önemli fırsatlar barındıran Almanya, Almanya Şirket Kurmak ve değişik yatırma alternatifleri ile yatırımcılara kapılarını açıyor. Almanya Federal Cumhuriyeti,  Amerika Birleşik Devleri ve Japonya’dan sonra dünyanın en gelişmiş sanayi ülkesi konumundadır.  Dünya Ekonomik Forumu Küresel Rekabet Edilebilirlik endeksinde e ekonomik gücünü gösteren Almanya bu listede beşinci sıradadır. Dünya Bankası kolay iş yapabilirlik listesinde 17. sırada yer alan Almanya, yatırımcılar için Almanyada şirket kurmak fikrinin ne kadar cazip fikir olduğunu ispatlayan verileri ortaya koymaktadır. Geçtiğimiz son 8 yılda istikrarlı bir büyüme grafiği yakalayan Almanya, 2018’de tahminlerin üzerinde bir büyüme rakamına ulaşması bekleniyor. İç talepte ve dış talepte cazip bir konumda olan Nova Golden Visa Almanya, Almanya’da şirket kurmak isteyenlerin iştahını kabartıyor. Almanya şirket kurulumu işlemlerinde tüm süreci takip eden Nova Golden Visa saygın avukatları, saygın bankaları ve tecrübeli danışmaları ile işlemleri sağlıklı ve güvenilir şekilde yürütüyor.

Almanyada şirket kurmanın avantajları

Almanyada şirket kurmanın avantajları mercek altına alındığında öncelikle Almanya’da yatırım yapacak yatırımcıların Alman pazarında sahip oldukları avantajlara göz atmak gerekiyor.

  • GSYH‘ nın %20’den fazlasını oluşturan kalkınmış ve güçlü ekonomi
  • İyi gelişmiş çıraklık alt yapısı ve düşük işsizlik oranı
  • Coğrafik şartlara uyum sağlanmış çok yönlü ihracat alt yapısı
  • Gülü rekabet ortamı
  • Doğu Avrupa’ nın üretim faaliyetleri sürecinde entegre olması
  • Dünyaca önemli olan Hamburg, Bremerhaven ve Kiel limanlarının varlığı
  • Uzlaşmayı destekleyen ve teşvik eden hukuki alt yapı.

almanya şirket

Bu ve diğer özellikleri ile Almanyada şirket kurmak isteyenlerin iştahını kabartan Almanya, diğer özellikleri ile de gelişmeyi ve sürdürülebilirliği destekleyerek yatımcıların doğru adresi olmaktadır.

Almanyada şirket kurmanın avantajlarını ele aldığımızda bu konu ile bir bütünlük arz eden kültürel ve sosyal ortam da benzer şekilde Almanya’da şirke kurmak isteyenleri teşvik edici unsurla içermektedir. Dinamik ve pozitif değişken bir yapıya sahip olan Alman ekonomisi ile Alman Sağlık, Alman eğitim ve Alman Sanat hayatı gibi faktörler bütüncül şekilde yatırımcıların dikkatini çekmekte ve dünya çağında prestijli marka oluşturmada uygun alt yapıyı sunmaktadır. Dünya standartlarında sunulan sağlık hizmetleri ve dünya standartlarında sunulan eğitim hizmetleri yanında sosyal hayatın en öneli  etkenlerinden biri olan spor  alanları Almanya’ da hem profesyonel hem de amatör anlamda dünya standartlarının üzerinde yapılmaktadır. Bu sayede sosyal hayata tatmin edici bir seviye sunan Almanya, mutlu insanların sayısını artırarak yüksek verim sağlamaktadır. Almanya’nın avantajlarından hızlı ve güvenli şekilde yararlanmak isteyen yatırımcılar için çözüm adresi olan Nova Golden Visa ayrıcalıklı ve çözüm odaklı işlemleri ile yatırımcıların aradığından fazlasını sunuyor.

Almanyada şirket kurmak isteyenler için önemli bir ip uçları Almanya’ da özellikle eğitim ve sağlık alanında iş gücüne ihtiyaç duyulmasıdır.  Bu alanlarda faaliyet gösterecek firmaların Almanya için  kıymetli olduğunu söyleyebileceğimiz Almanya ekonomik profilinde sahip olduğu rakamalar ile bu durumu ortaya koyuyor. 45 milyonluk çalışan nüfusa sahip olması beklenen Alman ekonomisi,  geçtiğimiz yılda 1.5 trilyon dolarlık imza atarken bu yıl daha yüksek bir grafik çizmesi bekliyor. Bu verilere ek olarak dinamik yurt içi ekonomik grafiğine sahip olan Almanya iç piyasada ve dış piyasada güçlü bir profil ortaya koyuyor. Nova Golden Visa Danışmanlığı ile Almanya’daki yaşamı  bir kazanca dönüştüren yatırımcılar. Hem kazanç sağlıyor hem de Avrupalı bir hayat yaşıyor.