Almanya oturum

Almanya oturum gelişen ve değişen dünyayı yakalamak ve yüksek refah seviyesinde yaşam standartlarına kavuşmak isteyenlerin tercihi olan Almanyada oturum yatırım şartlarında olduğu gibi yaşam standartları ile yatırımcıları kendisine çekiyor. Almanya oturum izni işlemlerini başvuru ve takip işlemlerinde zorlaşan süreçte yatırımcıların yanında olan e süreci pratik işleme dönüştüren Nova Golden Visa Türkiye’deki ofisleri ve Almanya’daki ofisleri ile olduğu gibi iletişim kanaları ile yatırımcıların her an yanında yer alıyor.

almanya oturum

Almanya oturum almak

Almanya oturum almak için şirket kurma ve gayrimenkul alma gibi farklı yöntemleri şart koşan Alman hukuku bu işlemeleri entegrasyon süreci ile destekleyerek yatırımcıları hem sosyal hem de ekonomik anlamda Almanya’da yeni ve konforlu yaşama ayak uydurmalarını sağlıyor. Almanya oturum izni  almak için Nova Golden Visa danışmanlığını tercih eden yatırımcılar en uygun portföy seçimi en doğru iş kolu tercihi ve diğer danışmanlık işlemlerinde de Nova Golden Visa’ nın 41 yılık tecrübesinin avantajlarını yaşıyor.

Almanya oturum alma şartları

Almanya oturum almak isteyenler için bir takım Almanya oturum alma şartları aramaktadır. Göç yasası kapsamında belirtilen bu kuraları ele aldığımızda:

  • Başvurucu kişi basit anlamda temel kavramaları kullanarak kendini ifade edebilmelidir.
  • Kendisinin ve ailesinin yaşamanı süreceği bir evi olması ve bu evi yeterli büyüklükte olması
  • Başvuru işlemlerinde eğer uyum sağlama süreci şartı koşulmuşsa kişinin uyum sağlama kursuna katılması ve başarıyla tamamlaması
  • Mesleki eğitim ve okul diploması
  • Program dahilinde olan kişilerin aile sağlık sigortalarının olması
  • Almanya oturum için gerekli yasal izinlerin alınması ve belirli bir kazancını olması
  • Başvurucu kişi ailesinin geçiminden sorumluysa bu oranda gelirinin olması
  • Kişinin ve beraberindeki ailesinin yasal ödeme ve prim işlemlerini yapacak zihinsel ve ruhsal engellin bulunmaması
  • Başvurucunun Almanya temel kültürünü tanıyor olması
  • Almanya oturum izni uzatma için bireylerin suç işlememesi gerekmektedir.

almanya oturum

Gibi şartların varlığından söz edilebilir. Bu şartlar kişinin durumuna göre de değişkenlik gösterip farklı Almanya oturum izni alma şartları da öne sürülebilir. Bu durumlarda bireylerin başvurularını daha sağlıklı yapabilmeleri için çözümler sunan Nova Golden Visa bu süreci başından sonuna ve daha sonra Almanyada oturum izni uzatma işlemleri takibinde de işlemelerin içinde olarak çözüm odaklı hizmet anlayışını sürdürmektedir.