ALMANYADA EV ALARAK OTURMA İZNİ

Müşteri odaklı hizmet anlayışı ile Amerika ve Avrupa birliği oturum izni ve gayrimenkul hizmetleri veren Nova Golden Visa Almanya, Almanyada ev alarak oturum izni işlemlerinde de 41 yıllık tecrübesiyle kaliteli hizmet anlayışını sürdürüyor. Almanya’da yerleşik ekibi ile hatasız işlem takibi yapan Nova Golden Visa danışmanları Türkçe danışmanlık hizmeti ve Almanya’nın en saygın avukatları ile yürüttüğü hukuk işlemleri ile alanında söz sahibi konumdadır. Muhasebe ve bankacılık işlemlerinde de en saygın kurum ve kuruluşlarla işbirliği hallinde elan Nova Golden Visa en cazip portföylerin bulunmasında ve otur izni işlemlerinin sonrasında verdiği destekle müşteri memnuniyetini ön plana çıkartıyor.

 

Almanyada ev alarak oturma izni işleminde en uygun portföy üzerinden müşteri tercih yaparak yatırım hedefini belirledikten sonra Nova Golden Visa uzmanları prosedürel işlemleri tamamlar. 3 yıl süreli olarak alınan bu yatır programı 6. Yılın sonrasında dil şartını tamamlayarak vatandaşlık alma hakkını da doğurmaktadır. Bu süreç boyunca yatırımcı kişi herhangi bir olumsuz sicil kaydı yapmadığı sürece oturma izninde bir iptal durumu söz konusu değildir. Bu program dâhilinde şirket kurarak oturma izni alınır. 3 yıl süreyle şirket açık olarak kalmak zorundadır. Bu program dâhilinde yatırımcının sahip olduğu en büyük avantajlardan biri de şirketinizde işçi çalıştırma zorunluluğu olmamasıdır. Şirket 3 yıllık süreçten sonra isteğe göre kapatılabilir.  Yine isteğinize göre Almanyada ev alarak oturma izni için aldığınız evi de satabilirsiniz. Kurulacak olan şirketin masrafları makul ölçüde olup çalışan sayısı ve ile durumuna göre değişkenlik göstermektedir.

Almanyada ev alarak oturma izni kapsamında yatırımcıların önemli avantajlardan biri de ayrı bir ofis açma zorunluluğu olmamasıdır. Böylece yatırımcı home/ofis olarak faaliyetlerini yürütebilmekte ve maliyetlerini en aza indirerek Almanya’nın yüksek refah seviyesinde yaşamı tadını çıkarabilmektedir. İkamet şartının da esnetildiği oturum izni sürecinde 180 günlük süreçte Almanya’ya 2-3 günlüğüne 1 kez giriş çıkış yapılması yeterlidir. Yatırımcılar için birçok teşviki ve cazibeyi bünyesinde barındıran Almanyada ev alarak oturma izni programı çocuklar için tüm sağlık, eğitim ve yok masraflarını karşılamakta ayrıca çocuk parası olarak da maddi teşvik sağlamaktadır.  Almanca dil şartını taşıyarak vatandaşlık alamaya kadar uzanan süreçte ev alırken değil ama evi aldıktan sonra ev için kredi kullanma imkanı vardır.Almanya süresiz oturum izni alınması ile devam eden süreçte birtakım şatlar vardır. Üç yılın sonunda birtakım şartları sağlayarak süresiz oturum izni alınır. Bu şartlar:

  • 3 yıllık süreç boyunca suç işlememiş olmak
  • Ev satılmayacak
  • Ev kiralanmayacak
  • Altı ayda bir defa ülkeye giriş çıkış yapılacak
  • Muhasebe kayıtları beyan edilecek
  • Yönetici ortağın sigorta ücretleri ödenecek

Nova Golden Visa danışmanlığı ile kısa 6-12 hafta gibi kısa sürede tamamlanan Almanyada ev alarak oturma izni süreci, başlangıcından bitimine kadar pratik bir işleme dönüşüyor.