[vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Almanyada ev almak

Almanyada ev almak hem yatırım hem de yaşamak için yapılabilecek cazip bir seçenektir. Hem getir imkânları hem de yaşam olanakları ile Almanya da ev almak yatırımcı için çok yönlü bir kazanç seçeneğine dönüşmektedir. Almanya da ev almak isteyenler için tecrübeli kadrosu ile müşteri memnuniyeti odaklı hizmet veren Nova Golden Visa, kaliteli ve güvenilir hizmetleri ile yatırımcıların danışmanlık hizmeti merkezi konumdadır.


Almanyada ev almak istiyorum

 

Almanyada ev almak istiyorum diyenler için cazip seçenekleri araştıran ve uygun koşullarda müşterilerine sunan Nova Golden Visa, yatırımcılar için birçok avantajı bir araya getiriyor. Yatırımcıyı zaman kaybından ve iş yükünden kurtaran Nova Golden Visa aynı zamanda Almanya’ ya üzerinde uzman ekibi ile en cazip koşullarda evi bularak yatırımcının maksimum oranda kazanç sağlamsını hedefliyor.

 • Almanya da ev almak istiyorum diyenler için bu isteklerinde ne kadar haklı olduklarını gösteren sebeplere baktığımızda Almanya’nın şu özellikleri öne çıkmaktadır:
 • Almanya’da yabancı yatırımcılar için bir kısıtlama ve engelleme yoktur.
 • Alman şehirleri %7-12 oranında istikrarlı olarak büyümektedir.
 • Alman üniversitelerinin birçoğunda yabancı öğrenciler için harç ücreti yoktur.
 • İnşaatlarda alman kalitesine ek olarak geliştirici şirket tarafından 5 yıl süreye kadar garanti verilmektedir.
 • Büyük şehirlerin gayrimenkul piyasasında talep arzdan daha fazladır.
 • İnşaat sektöründe güvenli taksitle ödeme imkânları vardır.
 • Almanya’daki alış fiyatları AB ülkelerine göre daha düşüktür.

almanya ev almak


Almanyada ev almak için gerekenler

Almanyada ev almak için gerekenler yerine getirildikten sonra Almanyada ev alma işlemi yapılabilir. Nova Golden Visa uzmanları incelemesinden sonra en uygun tercihlerin sırlandığı portföyler arasından gayrimenkul alınarak ilk adım atılır. 3 yıllık süreç sonunda ise süresiz oturum izni alma imkânı vardır. Alman pasaportu alınması için ise 6 yıllık süreç sonunda dil yeterlilik şartlarını taşımak gerekmektedir.

Almanyada ev almak için gerekenler hususunda süreç sadece ev alınması ile ilgili değil aynı zamanda Almanya’ya entegre olunması ile ilgili süreçleri içerir. Bu süreçler karmaşık olmayan basit sayılabilecek uygulamalarıdır. Ev alınması sonrasında 3 yıllık süreçte olumsuz bir adli sicil olmaması durumunda süresiz oturum izni alınmaktadır.

Almanyada ev almak için gerekenler konusunda Nova Golden Visa Almanya danışmanları ile her an işbirliği halinde olunması gerekmektedir. Nova Golden Visa danışmanlarının müşteri memnuniyeti odaklı desteği ile işlemler Alman hukuku çerçevesinde kusursuz şekilde yürütülecektir.

Almanyada ev alma şartları

Almanyada ev alma şartları konusunda da Nova Golden Visa kadrosu her an sizin yanınızda olacaktır. Yatırımcıların kafasında tüm soruları aydınlatan Nova Golden Visa çözüm odaklı anlayışı ile yatırımcıların çözüm adresidir.

Yatırımcıları sorduğu diğer sorulara bakıldığında sağlık, eğitim ve ulaşım gibi ana başlıklar öne çıkmaktadır. Almanyada çocukların tüm sağlık, eğitim ve ulaşım masrafları Alman devleti tarafından sağlanmaktadır.  Almanyada ev alma şartları ele alındığında öne çıkan bir diğer avantaj da Kindergeld yani çocuk parasıdır. Bu ayrıcalık ile Almanya da ev alma şartları hususlarına uyarak yatırım yapan yatırımcılar çocukları içinde devlet desteği almaktadır.

Almanyada ev alınca oturum

Almanyada ev alınca oturum izni için birtakım süreçler gerekmektedir. Başvuru süreci 6 ile 12 haftalık bir süreyi kapsamaktadır.  18 yaşından büyükler için de gerekli şartlar sağlanarak oturum izni alınabilir.

Almanya da ev alınca oturum izni süreci başlamaktadır. Bu süreç Almanyada Süresiz Oturum izni alınması’ na varana kadar devam eder. Süresiz oturum izni almak için:

 • 3 sene boyunca adli sicil kaydı oluşmayacak
 • 3 senelik süreçte ev satılmayacak ya da kiralanmayacak
 • En az 6 ayda bir ülkeye giriş çıkış işlemi yapılacak.
 • Muhasebe kayıtları muntazam şekilde tutulacak.
 • Yönetici ortağı için de belirtilen sigortalar ödenmiş olmalı

almanya oturum izniAlmanyada ev alınca oturum izni almanın yanında bir takım ekonomik imkânlara da sahip oluyorsunuz. Almanya’da ev almadan önce değil ama evi aldıktan sonraki sürçte ev almak için kredi kullanma imkânı vardır.

Vatandaşlığa giden süreç için vatandaş olmak isteyenler birtakım ek şartları yerine getirmelidir. Vatandaşlık için süresiz oturum izni ve orta seviye Almanya dil yeterliliğine sahip olunması gerekmektedir.

Bütün bu süreçleri kesintisiz ve kusursuz şekilde takip etmek için Nova Golden Visa’yı tercih edebilirsiniz.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_video link=”https://youtu.be/EylOr092Fcc”][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=gzYjdvQ0Tug”][/vc_column][/vc_row]