Almanya oturma izni

Almanya oturma izni ile yeni ufuklara, yeni yaşamlara yelken açmak isteyen yatırımcıların adresi olan Nova Golden Visa uzman kadrosu, modern teknolojik alt yapısı ve çözüm odaklı hizmet anlayışı ile işlemleri pratik ve hızlı hale getiriyor. Almanya’ nın tüm avantaj ve cazibesini tek başlık altına toplayarak yatımcılara  Almanya oturum izni ile ilgili işlemlerin tüm aşamalarında yatırımcısının yanında oluyor.

Nova Golden Visa programı, AB üyesi olmayan ülke vatandaşlarının 26 AB ülkesinde serbest dolaşım hakkı sağlayan ve şirket kurma – gayrimenkul alma yolu ile oturma izni alma fırsatı sunan programdır. Bu kapsamda Almanya oturma izni işlemlerini de yürüterek alanına uzman kadrosu sayesinde kısa ve pratik işlemlerde yatırımcılara yeni ve özgür yaşamlar vaat ediyor.

Almanya oturma izni alma

Almanya oturma izni alma işlemleri belirli bir resmi prosedür çerçevesinde yürütülmektedir. Resmi prosedür çerçevesinde işlemlerini yürüten Nova Golden Visa ile şua ayrıcalıklara sahip olacaksınız:

 • Bir Alman vatandaşının sahip olduğu tüm haklara sahip oluyorsunuz. Sadece genel seçimlerde oy kullanma hakkından mahrum kalıyorsunuz.
 • Başvuru işlemleri kısa sürerken şirket kurlumu 1 ay, oturma müsaadesi almak ise 3-6 ay arası bir süreci kapsamaktadır.
 • 6 ayda bir defa Almanya’ya giriş çıkış yapmanız ikamet şartını ortadan kaldırmaktadır. Pasaport alana kadar bu süreç bu şekilde devam etmektedir.
 • Oturma müsaadesi aldıktan sonra 6 aylık periyotlarla Almanya’ya giriş çıkış yapmanız yeterlidir.
 • Almanya oturma izni aldıktan sonra sadece Almanya değil diğer AB ülkelerinde de özgürce yaşamınızı sürdürebilirsiniz.

almanya oturum izni

Almanya oturma izni için gerekli evraklar

Almanya oturma izni için gerekli evraklar resmi mevzuatta belirtilmiş ve belirtilen evrakların eksiksiz hazırlanması gerekmektedir.

 • Almanca olarak hazırlanan iki adet başvuru formu.
 • Başvurucu tarafından imzalanmış ikamet belgesi
 • Pasaport
 • 2 adet biometrik ölçülerde fotoğraf
 • Başvurucuya ait vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Eşlerin daha önce varsa evliliklerine dair gerekçeli boşanma kararları
 • Almanya için ikamet evrakı gibi Almanya oturma izni için gerekli evraklar olarak belirtilmiştir. Bu belgelere kişinin durumuna göre ilave belgelerde talep edilebilir.

Almanya oturma izni için gerekli evraklar hazırlamak için başvurucu Nova Golden Visa danışmanlığı sayesinde zaman kaybı yaşamadan kolayca işlemlerini tamamlayacak.

almanya oturum

Almanya oturma izni nasıl alınır

Nova Golden Visa Danışmanlık Hizmetleri’ ni tercih ederek Almanya oturma izni nasıl alınır ve buna benzer kafanızı kurcalayan sorunları kolayca aşacaksınız. Sizin için tüm aşamaları takip eden Nova Golden Visa Türkiye’ deki yerleşik ekibi ve Almanya’ daki yerleşik ekibi ile soruları ile karşılaşmadan kolayca işlemlerinizi yapacak.  Geniş kapsamalı şekilde hizmet sağlayan Nova Golden Visa avukatlık hizmetleri, tercüme işlemleri gibi işlemlerin yapıldığı başvuru takibi ve noter işlemleri gibi tüm prosedür işlemleri yatırımcı adına yürüterek Almanya’ da yeni hayata daha hızlı ve kolay şekilde başlamanızı sağlayacak.

Almanya oturma izni alma şartları

Almanya oturma izni alma şartları yatırımcılar için aşılması zor olan konulardan biridir. Ancak Nova Golden Visa hizmetleri ile bu konu bir sorun olmaktan çıkarak kolay bir işlem haline geliyor. Almanyada oturma izni Almanya’ya katkı sağlayacak herkese verilmektedir. Bunun için gayrimenkul ya da şirket kurlumu gibi yatırım şartları vardır.  Almanya oturma izni alma şartları içinde başvurucuya görev olarak düşen en önemli şart dil şartıdır. Orta seviyede Almanca bilgisi şartı arayan Almanya belirli bir süreç sonrasında bu şartı koşul olarak öne sürmektedir. Almanya oturma izni alma şartları ve daha fazlası için Nova Golden Visa yatırımcısının yanında olmakta ve tüm aşamalarda pratik çözümler sunmaktadır. Bu işlemleri hem Almanya’da hem de Türkiye’de sağlayan Nova Group Holding 41 yılık tecrübesi ve yerleşik uzman kadrosu ile işlemleri pratik bir uygulamaya dönüştürüyor.