Almanya Oturum izni Almanın 5 Yolu

Nova Golden Visa size Almanya Oturum izni alarak Avrupa’nın en güçlü ülkesine girmenin çeşitli yollarını açmaktadır. Her kişiye,yaşa,bütçeye ve değişik meslek gruplarına göre Almanya için size 5 farklı çözüm paketi sunmaktayız. Almanya şirket, iş yatırımı, almanya gayrimenkul, mavi kart, üniversite eğitimi.

  1. START-UP Kurarak Almanya Oturum izni Alma
  2. İŞ YATIRIMI Yaparak Almanya Oturum izni Alma
  3. GAYRIMENKUL YATIRIMI Yaparak Almanya Oturum izni Alma
  4. MAVİ KART Alarak Almanya Oturum izni Alma
  5. ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ Alarak Almanya Oturum izni

Start – Up Kurarak Almanya’da Oturum Müsaadesi Alma

Almanya’da sıfırdan iş kurarak oturma müsaadesi alabilirsiniz. Ancak oturma müsaadesi alabilecek bir iş kurmak ile herhangi bir şirket kurmak aynı şey değildir. Çok düşük rakamlar harcayarak da şirket kurabilirsiniz ama bu tür bir şirket ile ne oturma müsaadesi alabilir ne de Almanya’da para kazanarak hayatınızı idame ettirebilirsiniz. Her şeyden önce kuracağınız iş Almanlar açısından ciddi ve inandırıcı olmalıdır. Almanya sırf oturum müsaadesi almak için kurulan fiktif şirketlere sıcak bakmaz. Bunun için Almanya’da en iyi avukatlar en iyi mali müşavirler ve en iyi iş danışmanları ile çalışmalısınız. Bunların da maliyeti bir hayli yüksektir. Nova Group Holding bu alanda konusunun en uzman kişileri ile çalışarak kesin sonuca ulaşmaktadır.


İş Yatırımı Yaparak Almanya Oturum izni Alma

Hazır bir şirket satın alma, franchise alma veya hotel gibi ticari işletmeler satın alma ya da Türkiye’deki işinizi Almanya’ya taşıma yolu ile daha inandırıcı bir şekilde Alman ekonomisine adım atabilirsiniz. Yatırımınız ne kadar büyük ve ciddi olursa pazara ve ülkeye girişiniz o kadar kolaylaşır. Nova olarak size Almanya’da çeşitli franchise olanakları, ticari işletmeler veya halen yürüyen ticaret şirketleri alma konusunda aracılık ve danışmanlık yapmaktayız.Halen yürüyen ve kâr eden bir işletme devralmak riskinizi en aza indirmek anlamına gelir.


Gayrimenkul Yatırımı Yaparak Almanya Oturum izni Alma

Almanya’da kuracağınız şirket üzerine emlak satın alarak sağlam bir yatırım ile Almanya’da oturma müsaadesi alabilirsiniz. Gerek Almanya’nın neresinde olursa olsun en az 250.000 euro değerinde bir mülk almak veya Almanya’daki çok özel gayrimenkul projelerinden birine dahil olarak ( Pirmasens de sunduğumuz konut projesi gibi ) çok kısa bir sürede kesin olarak oturma müsaadenize kavuşabilirsiniz.

Hotel ofis mağaza gibi ticari gayrımenkülleri senelik % 1.6 maliyetli kredilerle alarak da hem kira geliri elde edebilir hem de dünyanın en sağlam ve cazip emlak pazarına yatırım yapabilirsiniz. Nova Global Emlak hizmetleri size bu konuda A’dan Z’ye danışmanlık yaparak en doğru emlakı bulmanızı sağlayacaktır.


Mavi Kart Alarak Almanya Oturum izni Alma

Federal Almanya Cumhuriyeti başta olmak üzere Avrupa Birliği giderek artan oranda nitelikli iş gücüne ihtiyaç duymaktadır. Bu iş gücünü karşılamak amacı ile MAVİ KART uygulamasına başlamıştır.

Almanya bugüne kadar 200.000 kişiye Mavi Kart vermiştir ancak ihtiyaç bundan çok daha fazladır ( senelik 150 bin uzman ). Nova Golden Visa nitelikleri uygun kişileri Almanya’da doğrudan işe yerleştirerek işe başlatmaktadır. Mavi Kart sahipleri 21-30 ay sonra tüm Avrupa’da kalıcı oturma ve çalışma iznine sahip olmaktadırlar. Doğal olarak mavi kart alarak Almanya’dan oturma ve çalışma müsaadesi almış kişiler hem yüksek gelire hem de yüksek ve kaliteli hayat standartlarına kavuşmaktadırlar. Mavi Kart almanın ön koşulu Almanya’da yüksek standartlarda bir iş bulmaktır. Nova,  Almanya da birlikte çalıştığı uzman firma ve kişiler sayesinde sizi de bu tür bir işe yerleştirebilir ve Mavi Kart alma sürecini bizden danışmanlık alarak tamamlayabilirsiniz.


Üniversite Eğitimi Alarak Almanya Oturum izni Alma

Almanya’da üniversite eğitimi ücretsizdir. Öğrenci vizesi uzun süreli bir ulusal vizedir ve geçici oturma müsaadesine karşılık gelir. Üniversite eğitimini Almanya da tamamlayan kişiler bazı şartları yerine getirdikten sonra sürekli oturma müsaadesine hak kazanırlar. Nova Golden Visa size  hem Almanya’da üniversiteye yerleştirme hem geçici öğrenci vizesi hem de sürekli oturma müsaadesi alma konularında danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.