Neden Amerika ?

ABD’de hayat standartları Türkiye’dekinden daha yüksektir.Amerika’da her şey Avrupa’da olduğundan daha geniştir.

Amerika Birleşik Devletleri ekonomik yönden dünyanın en gelişmiş ülkelerinden birisi durumundadır.

Üretim ve tüketimin üst düzeyde olması ABD’ yi iş olanakları bakımından zengin bir ülke konumuna getirmektedir. Çalıştığınız iş alanında çalışan çok fazla Amerikalı yoksa ihtiyacı karşılamak için şirketler bu açığı yabancı uyruklu insanlarla kapatmak isteyebilir.

Her yıl değişik ülkelerden gelen birçok göçmen Amerika’ daki sınırsız iş imkanlarından faydalanmaya çalışmaktadır.

Amerika’da Oturum İzni

Amerikan Göçmenlik kanunlarına göre bir yatırımcı 1 milyon dolar yatırım yaparak kendisine ve tüm aile üyelerine Green Card basvurusu yapabilir. Yatırım miktarı bazı kırsal kesimlerde veya yüksek işsizlik oranlarının olduğu alanlarda 500 bin dolar olarak belirlenmiş durumda. Bu yöntemle her sene 10 bin yatırımcı Green Card alabiliyor.

Neden Bize İhtiyacınız Var ?

Vize başvurusu karmaşık bir işlemdir ve başvuru sahiplerinin tüm Amerikan yasalarını göz önüne almasını gerektirir.

  1. Başvuruyu etkileyecek yasal mevzuatın dışında, ülkedeki gelişmelerin ve diğer sosyal faktörlerin de bilinmesi gerekir. Bu sebeple şirketimiz hukuki – ticari – final, mali vs konularda hizmet verecek ve başvuru sahibini yönlendirecek ehil ve tecrübeli ekibe sahiptir.
  2. Başvuru sırasında, form ve dokümantasyonların eksiksiz ve hatasız biçimde doldurulması gerekir. En küçük bir eksiklik veya hata, başvurunun gecikmesine veya reddedilmesine sebep olabilir.
  3. Başvurunun en önemli aşamalarından “Yüz Yüze Görüşme” sırasında sorulacak sorulara en iyi şekilde hazırlıklı olmak gerekmektedir.